Zlato24
Zlato 2231.66 EUR/oz -0.06%
Stříbro 29.39 EUR/oz -0.15%
USD 22,76 Kč +0.05%
EUR 24,72 Kč +0.04%

Úvod

Zlato bylo historicky a v jakékoli době nástrojem k udržení hodnoty finančních prostředků. Zlato slouží jako jistota uložených finančních prostředků, jeho hodnota je na jedné straně relativně stabilní a na druhé straně je kdykoli okamžitě obchodovatelné, což přináší nesporné výhody oproti jiným aktivům, zejména nemovitostem, ačkoli tyto jsou velmi často – a podle mého názoru nikoli zcela správně - ve sdělovacích prostředcích prezentovány jako jedny z nejvýhodnějších investic v dnešní době.

Dovoluji si Vám představit investování do fyzického zlata zejména do investičních slitků od předních světových výrobců. Investováním rozumím situaci, kdy po nabytí fyzického zlata si toto nabyté zlato uložíte, a v příhodné době fyzické zlato prostřednictvím obchodníka prodáte, a to ať již za účelem nabytí jiného fyzického zlata, či čehokoli jiného.

Proces nákupu a prodeje zlatých investičních slitků jednoduše můžete zvládnout a provést během několika dnů. Fyzické vlastnictví zlatých investičních slitků Vám zaručuje, že kdykoli se rozhodnete, je možné tyto zlaté investiční slitky prodat, a to ve velmi krátké době. To je výhodné například oproti nemovitostem, jejichž prodej (včetně vyhledání kupce) v obvyklých situacích zabere cca 3 měsíce až 1 rok.

Neklidné doby, např. doba poklesu výkonu ekonomiky, měnové krize, období krize hospodářství, válečných konfliktů, neznámých onemocnění (jako epidemie koronaviru SARS CoV-2), apod. se mnohdy projeví menším či větším poklesem hodnoty nemovitostí, naopak hodnota zlata v těchto obdobích historicky zásadně stoupá. V extrémních situacích se může stát, že nemovitosti se stanou takřka bezcennými, avšak zlaté investiční slitky si svou hodnotu uchovají, je možné si je vzít s sebou a přemístit se třeba na druhý konec světa, kde je můžete dle Vašeho rozhodnutí opět během jednoho dne směnit za jiná aktiva.

V neposlední řadě je důvodem, proč investovat do zlatých investičních slitků, skutečnost, že toto je jediná legální varianta pořízení fyzického zlata bez zdanění daní z přidané hodnoty (DPH je v tomto případě 0 %). To znamená, že při koupi zlatých investičních slitků platíte pouze hodnotu zlata, která již není zatížená žádnou DPH.

S klidným svědomím a na základě faktů, které jsem Vám právě sdělil, Vám tedy mohu nákup zlatých investičních slitků doporučit jako ideální a ve velké míře bezpečnou investici.

V tomto e-shopu www.zlato24.eu Vám nabízíme zejména investiční slitky od předních světových výrobců o různých vahách jednotlivých slitků od 1 gramu do 1000 gramů dle přání zákazníků.

Aktuální situace na trhu

V oboru zlatnictví a nákupu zlata a jiných drahých kovů (stříbro apod.) působím přes 10 let. Během této doby jsem spoluzaložil či založil několik obchodních společností.

Bohužel za dobu mého působení v tomto oboru jsem se setkal i se subjekty, které byly a jsou nesolventní a nekorektní, a které často slíbí svým zákazníkům, co není v jejich silách ani možnostech, čímž celkově kazí dojem a renomé tohoto oboru a nesmyslně poškozují důvěru zájemců o koupi tohoto zboží. Mnohdy tyto subjekty neplní ani své daňové povinnosti (zejména ve vztahu k dani z přidané hodnoty). Tato nemilá zkušenost se bohužel netýká jen malých a drobných společností a živnostníků, ale jde i o přední velké a tradiční historické zlatnické rodinné společnosti. Některé takové společnosti již ukončily svou činnost a některé jsou těsně před ukončením činnosti. Tato smutná skutečnost se samozřejmě objevuje i v ostatních oborech. Pevně věřím a doufám, že tito nekalí obchodníci brzy vyklidí pole tohoto oboru, trh se pročistí a opět začne fungovat na reálných pravidlech a na principu slušného a normálního podnikání.

Mimo jiné i z těchto důvodů jsem se rozhodl založit společnost Zenoti Invest s.r.o., která během svého působení neměla nikdy problém ve vztahu k finančnímu správě a k jiným orgánům výkonu veřejné moci, což Vám zaručuje bezpečné obchodování s touto společností, ať již osobně či prostřednictvím webové stránky www.zlato24.eu.

Společnost Zenoti Invest s.r.o. si dovoluje nabídnout zákazníkům – fyzickým i právnickým osobám - kteří obchodují se zlatem nebo zpracovávají zlato, možnost obchodování se společností Zenoti Invest s.r.o. za zcela průhledných a předem jasně definovaných pravidel a s jasným způsobem určovaných cen. Vámi objednané zboží za domluvenou cenu a za ujednaných podmínek Vám dodám v co nejkratší době od Vaší objednávky.

Doufám, že jsem Vás přesvědčil, že tato slova myslím upřímně. Moje nabídka ke spolupráci je z mé strany seriózní a věřím, že se brzy setkáme i prostřednictvím e-shopu na www.zlato24.eu či osobně při jednotlivých obchodech.

Do budoucna plánuji rozšířit nabízené služby a taktéž zapojit do spolupráce zlatníky a subjekty, které pracují a zpracovávají zlato a stříbro v různých formách.

Karel Mrvík
Jednatel společnosti Zenoti Invest s.r.o.